Aktuality

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  >>
Outdoorové aktivity

Outdoorové aktivity

Příprava na ostrý start prázdninových outdoorových aktivit začíná v naší Pohádce na lezencké stěně. Pak už jen sesbírat síly a odvahu a může se vyrazit. Outdoorový lanový park Domanín (vzdálený 10,4 km) se skládá z malého okruhu (5 stromů, 5 lanových překážek) a z velkého okruhu (28 stromů, 30 lanových překážek). Na své si zde přijdou děti, mládež i dospělí. Krásné počasí - příroda všude kolem - aktivní pobyb. To je náš TIP na další jedinečný den ! Všichni, kdo okruhy zvládnou, jsou BORCI ! Není to tak úpně jednoduché, jak to vypadá.

Kukyho stezka

Z Pohádky až do Kukyho lesa - další z našich PPT (prima pohádkových tipů)

Dnes jsme se z Pohádky vydali do pohádkové říše nedaleko obce Březiny, kde žije růžový medvídek Kuky. Je strážcem divotvorného lesa, ale také průvodcem vašich dětí po naučné stezce plné her a zábavy. A co všechno mohou malí dobrodruzi zažít? Ráchat se ve vodním korýtku, brouzdat v bahništi bosou nohou, složit hlavolam, nebo postavit domeček pro lesní skřítky. Žije zde i Kukyho kamarád Hergot, který bydlí na stromě a má plechové auto. Děti si mohou vylézt do jeho stromové skrýše a pozorovat okolí.Stezka je inspirovaná filmem Kuky se vrací od scénáristy a režiséra Jana Svěráka. Je sice kraťoučká (2,1 km), ale pokud máte vy i vaše děti rádi přírodu, můžete zde společně dovádět hodně dlouho.

Prázdniny, léto

Léto běží v plném proudu

Zážitků pro milovníky přírody, kulturních památek, sportovních aktivit a skvělé zábavy pro děti je nejen v Pohádce, ale v blízkém okolí v prázdninovém čase mnoho. Tak užívejte léta, sluníčka, pohody a odpočinku.

Hravý svět Vlasty Švejdové

Hravý svět - další pohádkový prázdninový TIP

Laskavé obrázky ilustrátorky Vlasty Švejdové, které zná již několik generací dětí i dospělých, můžete vidět na výstavě v muzeu v Poličce. Výstava je interaktivní a děti si například mohou zahrát na Budulínka a povozit se na lyščím ocásku. „Budulínku, dej mi hrášku, povozím tě na ocásku !“

 Výstava Divadla bratří Formanů

Letošní prázniny budou prostě SKVĚLÉ !

Nejen v naší Pohádce, ale i v jejím okolí. Dnes pro Vás máme úžasný TIP, na výstavu, kterou prostě musíte vidět ! Ve světě fantazie jste za 17 min. Imaginárium v Poličce je živou a okouzlující výstavou Divadla bratří Formanů a jejich přátel. Dětský i dospělý návštěvník do něj vstupuje jako hravý objevitel, který v labyrintu her, pohybliv...ých objektů tajuplných zákoutí, obrazů, fotografií a výjevů objevuje svět divadla, cirkusu a loutek. Ve službách imaginace a hravosti se tu prolíná umělecká a řemeslná práce osobitých výtvarníků a tvůrců.

Relax zona

Relax zóna

Relax zóna je připravena pro všechny, co si chtějí svoji dovolenou opavdu užít.

Bouřkové svítání v Pohádce

Kouzlo svítání

I bouřková svítání mají své neobyčejné kouzlo. Co říkáte ?

Pro pohodové chvíle Vaší dovolené

Pro pohodovou dovolenou

K příjemné a kvalitně prožité dovolené neodmyslitelně patří dobré jídlo a pití.

Po dešti na hřišti

Po dešti na hřišti

Ani deštivé počasí dětem na Pohádce zábavu a prima náladu nepokazí. Jen co se mráčky trochu umoudří, tak šup na zahradu a honem všechno vyzkoušet. A když zase zašne pršet, nevadí ! Pohádková herna je dalším rájem dětí :-)

Putování za skřítkem

Výprava za skřítkem

V okolních lesích u Pohádky, prý alespoň minimálně jeden skřítek na 100% někde přebývá. A tak naše dnešní výprava měla jasný cíl. Je tu někde skřítek, nebo není ! Zahlédnout skřítka je totiž věc velmi obtížná a jen málokdo má to štěstí. Museli jsme ujít dlouhou cestu, zdolat náročný lesní terén, nebo třeba přebrodit potok. Hledali jsme, hledali a nevzdali se, nevzdali ! Skřítek se nám sice neukázal, ale podařilo se nám najít alespoň jeho obydlí.Třeba příště budeme mít víc štěstí ! Nebo vy, až se vydáte na stejné dobrodrůžo.

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  >>