Aktuality

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  >>
Happy hop Skákací hrad Penzion Chalupa Pohádka

Happy Hop ! A už se skáče !

Víte, co by chtělo mít každé dítko doma ? No přece skákací hrad ! A protože moc rádi plníme přání dětí, tak i u nás skvělá zábava plná radosti a skákání může začít.

Vesmír Penzion Chalupa Pohádka

Poznáváme vesmír

V naší pohádkové heně si děti nejen hrají, ale hravou formou se i učí. Vzdělávací panel znázorňující Vesmír a Sluneční soustavu nadchne a zabaví nejen děti, ale i dospělé. 

Školy, školky v přírodě Penzion Chalupa Pohádka

Pohádkové školky v přírodě

Každým rokem a stále s otevřenou náručí vítáme děti na jejich pobytu školce v přírodě. Protože prostě děti a pohádky patří k sobě už od pradávna.  A že jich u nás je ! Pohádkový penzion v srdci pohádkové krajiny. Nejrůznější pohádkové aktivity, zajímavosti, soutěže, kvízy, nebo třeba sladké pohádkové sny. A to nejdůležitější ? No, přece pohádkově napapaná bříška. Tohe všechno si právě užíváme. Příště třeba s Vámi, co říkáte !

MS v hokeji 2024

Fandíme českým hokejistům!

A je to tady ! I v naší Pohádce se probudil týmový duch v mohutné síle. Naši nejmenší fanoušci se radovali z každého vstřeleného gólu a hnali naše hokejisty k vítězství. Už teď víme jistě, že o budoucnost naší národní hrdosti se bát nemusíme. Děti jsou úúúžasné !

Modráskova nauční stezka

Modráskova naučná stezka - NOVINKA !

Pojďte s námi za motýlem Modráskem. Přesně řečeno Modráskem očkovaným, který není zas až tak úplně obyčejným motýlem. Lze ho totiž nalézt jen na omezených lokalitách. A právě jednou z nich je okraj Jimramovských Pavlovic, kde vznikla naučná stezka, která Vás seznamuje s životem tohoto vzácného motýla a dalšími přírodními zajímavostmi. Stezka je vybavena informační panely s interaktivní prvky které se zabývají také stromy a ptáky, kteří obývají tuto oblast. Informační panely jsou doplněny QR kódy, které doplňují informace po celé stezce.Trasa je dlouhá 1,2 km a vede po pevně upravené polní cestě, a proto není žádným problémem ji projít s malými dětmi i s kočárkem. Je zde i Luční bar, kde jsou volně k dispozici různé nápoje a pochutiny, které je možné platit mobilem. https://www.youtube.com/@modraskovastezka/videos

 

Hrajeme si na doktory Penzion Chalupa Pohádka

Hrajeme si na doktora

Všimli jsme si, že vaše děti rády napodobují všechno, co děláte? V naší herničce si děti velice oblíbily ordinaci, kde si hrají na pana/ní doktora/doktorku. Ve své ordinaci, nebo spíše malé nemocnici mají snad úplně všechno, co ke své profesi lékaře potřebují. Ordinaci i operační sál, lékařské recepty, karty pacienta, EKG, RTG, tabulku na vyšetření zraku, infuze, RTG snímky, teploměry, injekce, náplasti, sádry, léky, různé dózičky, zkumavky a mnoho dalšího vybavení. A když potřebují ošetření zvířecí pacienti, rázem je tu veterinární klinika připravena pomoci. 

 

Pálení čarodějnic 2024 Penzion Chalupa Pohádka

Čarodějnice, aneb magická filipojakubská noc

Nejmagičtější noc v roce slavili už staří Keltové, kteří se tak loučili se zimou a vítali jaro. My dnes stavíme hranice a s první hvězdou zapalujeme ohně. A jak vlastně takové čerodějnice mají vypadat ? Na rozdíl od ježibab, nemusí být čarodějnice staré a ošklivé. Svými čáry se mohou po staletí udržovat mladé a krásné. Dnes jsou nejčastěji popisovány jako ženy střední postavy, s rozcuchanými vlasy, špičatým kloboukem, oděny převážně v tmavých a potrhaných šatech. Typickou dovedností čarodějnic je lítání na košťatech. Tak šťastný let milé čarodějnice !

Autodráha, dětské hřiště Penzion Chalupa Pohádka

Autodráha na hřišti - NOVINKA pro malé závodníky

Na všechny milovníky autíček a malé závodníky čeká na dětském hřišti naše letošní novinka. Zcela nová silnice s kruhovým objezdem a garážemi. Autíčka, jeřáby, bagry, policejní, nebo hasičské vozy se už nemohou dočkat až vyrazí do akce.  

Cesta do Pohádky

A kdy už tam budem ?

Tak tuhle větu snad slyšel každý rodič. Někdy je cestování kratší, jindy se musí zdolat kilometrů více. Ať už cestujete k nám do Pohádky, nebo máte jiné cíle, přejeme Vám vždy bezpečnou cestu. 

Velikonoce Penzion Chalupa Pohádka

Veselé Velikonoce

Přejeme krásné svátky jara

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  >>