Aktuality

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  >>
Pro lepší náladu

Pro lepší náladu

Věříme, že se již brzy místo špatných zpráv a strachu opětovně navrátí dobrá nálada a duševní klid. Nacházíme se v nelehké době, ale je zapotřebí si ji lehkou udělat. Připíjíme především na zdraví nás všech !

Prosička - skalní útvar

Nejkrásnější výhledy u nás máme nadosah

Krása barevného podzimu a dechberoucí výhled do krajiny v nadmořské výšce až 740 mnm je odměnou všem po zdolání skalního masivu Prosíčka, který je nejvyšším bodem v okolí Jimramova. Od roku 1988 se jedná o přírodní památku jejímž předmětem ochrany je skalnatý hřbet, dosahující výšky sedmnácti metrů. Ve 20. letech byly pro usnadnění výstupu vytvořeny schody opatřené lanovým zábradlím. Na vrcholu se od nepaměti nachází dřevěný kříž, ten současný z roku 2002 je od řezbáře Jana Urbana.

Houby rostou

Radost, nádhera, odpočinek, potěšení...

Slov k této fotce bychom mohli napsat ještě spoustu. Ale raději Vás pozveme do okolních pohádkových lesů, kde tohle všechno zatím ještě můžete prožít.

Pohádkové duhové prázdniny očima dětí

Pohádkové prázdniny očima dětí

Co třeba duhový den na kole ? Milujeme dětské kresby. Řeknou možná více, než tisíc slov ...

Pohádkové ptačí nadělení

Naše ptačí nadělení

Pěkně polehounku nakoukneme na to naše ptačí nadělení. Jsou dva a mají se u nás jako v pohádce.

Naše pohádkové léto

Prostě pohádkové léto

Krásný sluníčkový den.Spousta aktivit a zábavy v naší Pohádce pro ty nejmenší. To je naše pohádkové léto.

Outdoorové aktivity

Outdoorové aktivity

Příprava na ostrý start prázdninových outdoorových aktivit začíná v naší Pohádce na lezencké stěně. Pak už jen sesbírat síly a odvahu a může se vyrazit. Outdoorový lanový park Domanín (vzdálený 10,4 km) se skládá z malého okruhu (5 stromů, 5 lanových překážek) a z velkého okruhu (28 stromů, 30 lanových překážek). Na své si zde přijdou děti, mládež i dospělí. Krásné počasí - příroda všude kolem - aktivní pobyb. To je náš TIP na další jedinečný den ! Všichni, kdo okruhy zvládnou, jsou BORCI ! Není to tak úpně jednoduché, jak to vypadá.

Kukyho stezka

Z Pohádky až do Kukyho lesa - další z našich PPT (prima pohádkových tipů)

Dnes jsme se z Pohádky vydali do pohádkové říše nedaleko obce Březiny, kde žije růžový medvídek Kuky. Je strážcem divotvorného lesa, ale také průvodcem vašich dětí po naučné stezce plné her a zábavy. A co všechno mohou malí dobrodruzi zažít? Ráchat se ve vodním korýtku, brouzdat v bahništi bosou nohou, složit hlavolam, nebo postavit domeček pro lesní skřítky. Žije zde i Kukyho kamarád Hergot, který bydlí na stromě a má plechové auto. Děti si mohou vylézt do jeho stromové skrýše a pozorovat okolí.Stezka je inspirovaná filmem Kuky se vrací od scénáristy a režiséra Jana Svěráka. Je sice kraťoučká (2,1 km), ale pokud máte vy i vaše děti rádi přírodu, můžete zde společně dovádět hodně dlouho.

Prázdniny, léto

Léto běží v plném proudu

Zážitků pro milovníky přírody, kulturních památek, sportovních aktivit a skvělé zábavy pro děti je nejen v Pohádce, ale v blízkém okolí v prázdninovém čase mnoho. Tak užívejte léta, sluníčka, pohody a odpočinku.

Hravý svět Vlasty Švejdové

Hravý svět - další pohádkový prázdninový TIP

Laskavé obrázky ilustrátorky Vlasty Švejdové, které zná již několik generací dětí i dospělých, můžete vidět na výstavě v muzeu v Poličce. Výstava je interaktivní a děti si například mohou zahrát na Budulínka a povozit se na lyščím ocásku. „Budulínku, dej mi hrášku, povozím tě na ocásku !“

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  >>