Aktuality

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  >>
Pro krásný den

Pro krásný den

Náš život je nyní omezený, ale nezastavil se. Náš život není CORONA ! Hodně sil a opatrujte se. Společně to zvládnem ! Krásný den Vám všem.

Báseň pro děti a dospělé

Veselou básničkou v neveselých časech

Pohodový den s krásnou básničkou co právě letí Třeba se ji naučíme se svými dětmi a o zábavu je postaráno !

Roušky do domovů pro seniory a obec

Nevzdáme to !

Bohužel, ani Ruslan se svoji dodávkou ochranných zdravotních pomůcek pro ČR, švadlenky od šití roušek nazachránil. A tak šijeme dál ! Protože je to stále potřeba ! Tentokrát pro naši obec a domovy pro seniory.

Další dávka roušek pro MOÚ v Brně

Omezení činnosti - neznamená omezení pomáhat

Nevíme, jak nyní fungují ostatní hotely a penziony v ČR, ale naše Pohádka se změnila v jednu velkou výrobnu a expedici roušek :- Snažíme se, co nám síly stačí ! Zadání zní jasně ! Rychle a kvalitně našít a co nejrychleji odeslat. Takže, tentokrát s láskou posíláme a připojujeme se k akci " 1000" roušek pro Masarykův onkologický ústav v Brně".

Stále šijeme roušky

Jsme v tom s Vámi !

Počet ušitých roušek už jsme přestali počítat. Každý den od rána do večera. Když končíme den s nachystanou (nastřihanou) dávkou na ten příští, tak můžeme klidněji spát, protože ráno už žádné zdržování, jen šití a šití. V dnešní době žádný vyjimečný příběh. Je nás mnoho, kteří pomáhají, tak jak jen mohou ! Ale nechceme se nechat připravit o ten pocit, když odevzdáváte roušky, tam, kde je tak zoufale potřebují.Ten v člověku asi jen tak nezmizí i když tohle všechno snad už brzy pomine. Je nám ctí být, byť jen malou částí tohoto úžasného soukolí lidské sounáležitosti. Společně to zvládnem !

Šijeme roušky

Když nemáme dětičky, tak šijeme roušticky

Jindy je náš penzion plný dětského smíchu. Teď je pro všechny všechno nějak jinak. Proto jsme si řekli, že když nemohou děti za námi, tak my se příblížíme k nim. A tak střiháme, šijeme, žehlíme. Roušky z Pohádky putují do nemocnic a k dětem, které je nejvíce potřebují..... společně to zvládnem !!!

Duhové makronky

Duhové makronky ... mňam

Tohle duhové nadělení sice není k jídlu. Ale mňam, mňam můžete dělat, když Vám ho naservírují malé kuchařky a kuchaříčci v naší pohádkové herně. Víte jakou budou mít radost, že Vám chutná !

Evropský strom roku 2020

Evropský strom roku 2020 - Chudobínská borovice

Chudobínská borovice, která na místě roste už 350 let, zvítězila a na základě hlasování, získala titul Evropský strom roku 2020. Fascinující příběh borovice, jenž stála nad vesničkou Chudobín, kterou ale přežila už o 63 let. Vesnice musela ustoupit Vírské přehradě, ale borovice stále stojí ! Je přenádherná a jen kousek od naší Pohádky. Až přijedete, tak tento skvost nesmíte při svých toulkách po okolí vynechat.

Naše pohádková ordinace

Naše pohádková ordinace

Milujeme originální projekty ! Tentokrát jsme připravili opravdovou ordinaci pro všechny malé budoucí lékaře, lékařky a sestřičky. Je to úplná pecka a nadšení dětí nám udělalo obrovskou radost ! Nechybí zde vůbec nic . Obleky lékařů a sester s osobními jmenovkami, které si děti domalují. Lékařské přístroje jako je RENTGEN včetně rentgenových snímků, EKG, FONENDOSKOP, OPTOTYP na kontrolu zraku, ale také tiskopisy receptů, karty pacientů, kelímky na masti, lékařské špachtle..., léky, obvazy, náplasti, sádry, zkumavky a teploměry. Plně vybavený operační sál, kde ústní rouška a lékařská čepice patří mezi nejoblíbenější vybavení . Velice oblíbené jsou také injekční stříkačky. Děti s velkou oblibou dávají injekce .

Kostky sem - kostky tam. Mega Lego

Kostky sem - kostky tam

Venku řádí jeden větrný orkán za druhým, ale v naší pohádkové herně se staví z MEGA LEGA  ty nejvyšší komíny :-)  A co když spadnou ? Tak to v tom asi vítr prstíky mít nebude :-)

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  >>