Aktuality

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  >>
Léto, vodní stůl

Vodní radovánky v Pohádce

Děti + hra s vodou = nejlepší zábava letních dnů. 

Zábaviště pro sviště výstava Vendula Hegerová

Z Pohádky svištíme do Poličky

Když se Vám někde hodně líbí a je to tam prostě úžasné, tak tam svištíte klidně i několikrát ! Souhlasíte ? A přesně to se Vám stane, když dáte na naše doporučení. Nasednete do auta, nebo autobusu a za 15 minut dosvištíte z naší Pohádky do Poličky. Protože právě tam na Vás čeká skvělá interaktivní výstava ZÁBAVIŠTĚ PRO SVIŠTĚ, kterou si pro Vás připravila ilustrátorka Vendula Hegerová, A věřte, že děti i dospěláky baví tak, že ji při našem prázdninovém pobytu v Pohádce navštíví i opakovaně. Tuhle výstavu o letošních prázdninách prostě nesmíte minout !

Dům přírody Krátká

HURÁ ZA PŘÍŠERKAMI !

Víte, kdo je Česáček sadový, Bubák sklepní, Lord ze Shortlandu, Rarášek netopýří, nebo Pramínková víla ? Nevíte ! Tak my vám poradíme. Z Pohádky jste zakrátko v obci KRÁTKÁ, kde na vás čeká jednak krásná expozice v Domě přírody Žďárských vrchů, která se věnuje vývoji místní krajiny a přírody v průběhu věků. A teď to hlavní ! Pro rodiny s dětmi je připravena venkovní prázdninová hra KRÁTECKÉ PŘÍŠERKY. Hra je určena pro menší děti předškolního věku až do cca 8 let. Budete k ní potřebovat hrací sešit, který je k zakoupení na recepci domu přírody. Hra probíhá venku, jedná se o okruh dlouhý 800m po vsi se čtrnácti zastaveními. Trasa je dobře schůdná a lze absolvovat i s kočárkem. Úkolem je zjistit, jak se jmenuje skřítek, který chrání statek Dům přírody. Při každém zastavení je třeba splnit úkol a zapsat si do deníčku správné písmenko. Když správně vyluštíte tajenku, čeká na děti odměna. 

11% světlý ležák Otakar - Polička

Léto je tady a my si ho naplno užíváme !

Na pohádkovém čepu je poličské pivo 11% OTAKAR světlý ležák - je pivo s jemně sladovou chutí a příjemným hořkým chmelovým zakončením. Vyráběno původní technologií podle receptu sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.

Prasátko Peppa s rodinou a kamarády v Pohádce

Prasátko Peppa se svoji rodinou a kamarády jsou zase v Pohádce

Přijeli za dětmi, aby si společně užili skvělou zábavu a dobrodružství . A tak hned museli vyzkoušet všechny hry a hračky, které v naší Pohádce máme. Moc se jim líbilo hrát si na pana doktora, užívat si v kuličkovém bazénku, vozit kočárek, nebo uvařit něco dobrého v kuchyňce. Prostě dělali všechno stejně jako naše pohádkové děti. Pozadu nezůstala ani maminka Pašíková a tatínek Pašík.

Vysočina na kole

Šlápneme do pedálů

Náročnost cyklotrasy si musí zvolit každý sám. Věříme, že naše "zvlněná vrchovina" rozčleněná táhlými kopci a údolími, uspokojí jak cyklistické fajnšmekry, ale také rodiny, které se vypraví na cyklovýlet společně s menšími dětmi. Tak šlápněte do pedálů a naplánujte si některou z tras na Vysočině!

Cestovatelský deník krajem Vysočina

Cestovatelský deník

Záleží nám na tom, aby vám při návštěvě našeho kraje neuniklo vůbec nic ! Takže, pokud chcete vědět kudy kam na Vysočině s dětmi, je pro vás a vaše děti připraven CESTOVATELSKÝ DENÍK. Najdete v něm 32 skvělých výletů v našem kraji, zábavné úkoly a tipy na venkovní hry Skryté příběhy. Navíc se s deníkem můžete zapojit do celoroční SOUTĚŽE. Podmínkou je vyrazit na VÝLET nebo vyřešit úkoly z deníku. Co vy na to, jdete do toho ? Deník seženete v informačních centrech po celé Vysočině za cca 50 Kč nebo si ho můžete objednat na e-shopu tady https://bit.ly/3ykMKgU

Kvíz Penzion Chalupa Pohádka

Nuda o prázdninách v Pohádce ?

Tak to ani náhodou ! Pro naše pohádkové dětičky a jejich chytré hlavičky máme připraveny kvízy, doplňovačky, omalovánky, puzzle, nebo deskové hry. Prostě různosti, co nedovolí dětem nudit se a dělat blbosti, ale které děti zabaví a pobaví. 

Indiáni v Pohádce

Indiáni z Větrova ? ..... nééé z Pohádky

Dívejte, kdo na čas krátký, zavítal k nám do Pohádky.

Dezert

Ranní mňamky pro sladké žaludky

Jak se od pradávna říká. Láska prochází žaludkem a sladká tečka na závěr. V naší Pohádce si dáme sladkou tečku hned ráno, aby nám ta láska vydržela pěkné po celý den.

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27  >>